Poradnik maturzysty  OLK i OLKD – 2020 

Poradnik maturzysty  OLK i OLKD – 2020 

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic/opiekun prawny nie może wejść na teren szkoły.
  4. Zdający nie powinien wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Jeżeli będzie konieczność pozostawienia w szkole okrycia wierzchniego lub torebki, telefonów zostawiają w sali nr 125.
  5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną  małą butelkę z wodą.
  7. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły ( muszą to zgłosić i będą mogli przebywać w sali 125) na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia.
  8. Czekając na wejście do szkoły – główne wejście, albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  9. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, , przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
  10. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej i w trakcie egzaminu zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
  • wychodzi do toalety
  • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  1. Zdający – jeżeli uzna to za właściwe – może mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
  2. W przypadku egzaminu z języka polskiego, na którym dozwolone jest korzystanie ze słownika, należy przed użyciem go, skorzystać z płynu dezynfekcyjnego, który będzie znajdował się obok na stoliku.
  1. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed  rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. Po zakończeniu egzaminu należy opuścić teren wokół szkoły.
  2. Żaden zdający nie opuszcza sali egzaminacyjnej na stałe przed upływem jednej godziny od godziny rozpoczęcia egzaminu wskazanej w harmonogramie, np. przed godziną 10:00, jeżeli egzamin rozpoczyna się o godz. 9:00 (z wyjątkiem skorzystania z toalety, konieczności zażycia lekarstwa, kontaktu ze służbami medycznymi).
  3. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
  4. Egzamin maturalny bez egzaminu ustnego .

.

Szczegółowe informacje wg procedur  ;

  1. 8.30 zdający wchodzą do szkoły, w maseczkach, rękawiczkach –  głównym  wejściem, dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły;
  1. Rzeczy typu: telefon, torebki, plecaki zostawiają w sali 125 zachowując Bezpieczną odległość ;
  1. Godzina 8.40 dwóch ( jeden z OLK i jeden z OLKD przedstawicieli zdających  przed gabinetem dyrektora;
  1. 8.55 , zdających z przedstawicielami  Zespołu Nadzorującego  wchodzą    

 do szkolnej sali  teatralnej -egzaminacyjnej   według kolejności na liście, ( każdy posiada dowód  osobisty/ legitymację);

  1. Członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować;
  1. Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, wchodząc podpisują się  w wykazie własnym długopisem;
  1. Arkusze egzaminacyjne wypełniamy tylko CZARNYM ATRAMENTEM LUB  

     CZARNYM  WKŁADEM długopisu;

  1. Czas egzaminu liczy się od chwili zapisania go na tablicy ;

      9  Czas trwania egzaminu reguluje rozporządzenie ;

       10.Członkowie Zespołu Nadzorującego nie udzielają żadnych wskazówek dotyczących zadań.

POWODZENIA