W MIEJSKEIJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 20 maja uczniowie klasy pierwszej udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w takiej placówce. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz dowiedziały się jaką funkcję pełni ona w upowszechnianiu czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta. Okazało się, że książki wypożycza tu bardzo dużo ludzi, chociaż w większości są to dorośli. Naszych uczniów zainteresowały niektóre z książek i to wcale nie te przewidziane dla młodszych czytelników. Jedną z nich była najcięższa w bibliotece księga dotycząca historii Polski. Samo jej podniesienie jest wyczynem, a co dopiero przeczytanie! Miłym elementem wizyty było czytanie wierszy dla dzieci przez panią Annę Baśnik, pracownika tej biblioteki, ale także poetkę, która publikowała swoje utwory w prasie lokalnej oraz w postaci autorskich tomików. Cieszymy się, że pani Ania przyjęła zaproszenie do naszej szkoły, aby zasiąść w jury podczas konkursu pięknego czytania zorganizowanego właśnie dla naszych pierwszaków. Teraz już nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, gdzie poza szkolną biblioteką  można wypożyczać lektury lub inne ciekawe książki. Miejmy nadzieję, że zachęcą rodziców i będą z tego korzystały.