Burzenin – osada sportowa 05-07 czerwca 2024

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 r. uczniowie klas VII i VII KSP, w ramach integracji, uczestniczyli w wycieczce do Osady Sportowej Burzenin. Była to jednocześnie pożegnalna „impreza” uczniów klasy VIII, którzy już niedługo opuszczą mury naszej szkoły.
Po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiad, po którym uczniowie wyjechali na pierwszą z atrakcji – rafting po rzece Warcie. Ponad dwugodzinny spływ pontonami sprawił jego uczestnikom wiele frajdy. Dzień zakończył się ogniskiem z kiełbaskami i przekąskami.
Kolejny dzień uczniowie ponownie zaczęli z wielkim przytupem. Najwięksi śmiałkowie postanowili spróbować swoich sił na żyroskopie. Żyroskop to jeden z gimnastycznych przyrządów specjalnych, na którym lotnicy trenują swoją orientację przestrzenną. Łatwo nie było, ale wszyscy wyszli zwycięsko z tej „walki”. Międzyczasie młodzież relaksowała się na krytym basenie, czy w sali gier – tenis stołowy i bilard były najbardziej popularne. Polecamy także park linowy, uczniowie musieli wznieść się na wyżyny umiejętności, tor ukończyli wszyscy startujący, ale nie obyło się bez otarć. Wieczorem odbyła się dyskoteka w stylowej altanie.
Ostatni dzień, po śniadaniu uczniowie skorzystali ze strzelnicy pneumatycznej, po czym rozpoczęliśmy wymeldowywanie się z Ośrodka.
Super pogoda, super posiłki, super Ośrodek i oczywiście pogaduchy prawie do rana spowodowały, że zmęczeni, ale w pełni zadowoleni wróciliśmy do domów.

Sylwia Pichola, Anna Wania

« z 2 »