FINAŁ WOJEWÓDZKI AKCJI Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej swoją miłość do książek zamanifestowali marszem ulicami Sieradza wraz z nauczycielami i uczniami ze szkół z całego województwa. Kolorowy marsz w Sieradzu to finał całej akcji. Pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej pochód ruszył o 11.00 spod sieradzkiego urzędu miasta ulicami Piłsudskiego, Leszka Czarnego, Polną, Kolegiacką, aby na Rynku wystawić i obejrzeć przedstawienia przygotowane przez młodych uczestników. Nasza szkoła prezentowała scenkę do książki Pawła Wakuły pt.: ”Mój tata jest olbrzymem”. Dzień wcześniej, 6 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie spotkali się z panią Joanną Zagner – Kołat, ilustratorką serii książek o Filipku i wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustrację do książki „Filipek i rodzeństwo”. Pani Joanna pierwsze miejsce przyznała ucz. kl. IV Lilianie Pawlak, a wyróżniła prace Leny Grabińskiej z kl. V oraz Natalii Woźniak z kl. VI. Dodatkowo nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce w konkursie na hasło promujące czytelnictwo. Brzmiało ono: Kto czyta dobre lektury, rzadko bywa ponury. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były panie: Joanna Maksajda i Barbara Modrzejewska, a włączyły się w przygotowania i reprezentowały szkołę podczas finału: p.Aneta Staińska, p. Halina Pławińska, p.Katarzyna Miłek.