VII i VIII klasa KSP w Teatrze Miejskim. 24.11.2023

W dniu 24 listopada 2023 roku klasy – VII i VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrały się do Teatru Miejskiego w Sieradzu na przedstawienie pt. „Mały Książę”.
W spektaklu występowali aktorzy Teatru Nowoczesnego i krakowskich scen. Przedstawienie opowiadało o podróżach chłopca na różne planety. Na każdej z nich mieszkał jej właściciel, a prawie wszyscy przedstawiali negatywne cechy dorosłego człowieka, np.: pragnienie nieograniczonej władzy, pychę, egoizm, chciwość, czy zachłanność. Tylko na jednej z nich mieszkał człowiek, który ciągle pracował, nie z chęci posiadania dużej ilości pieniędzy, lecz z chęci pomagania innym ludziom. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość.
Sceneria była ukazana w bardzo ciekawy sposób, gdyż przedstawiane były poszczególne miejsca pobytu Małego Księcia, a wszystkiemu towarzyszyła wspaniała muzyka, która dopełniła całości przedstawienia.

Spektakl bardzo nam się podobał. Był humorystyczny, a  jednocześnie wzbudzał wzruszenie.
Chwilami naprawdę chwytał za serce i pozostawiał wiele do przemyślenia, a najbardziej zapamiętanymi cytatami stały się: ,, A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu’’ i ,, Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz Tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś’’.

Sylwia Pichola
Anna Wania