VI SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  • 27 kwietnia odbył się w auli teatralnej coroczny konkurs recytatorski z cyklu: „Miłość mi wszystko wyjaśniła” JP II. W tym roku przebiegał on pod hasłem Wiosna w moim sercu. W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W jury konkursu zasiadła p. Katarzyna Szumska – polonistka i bibliotekarka z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, nasza pani dyrektor, Ewa Błaszczyk, oraz p. Aneta Staińska. Oceniano: wyraz artystyczny, stopień opanowania pamięciowego tekstu, modulację, dykcję, artykulację i interpretację utworu. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania: pokonali tremę i pokazali, że poezja jest piękna, ciekawa i każdy znajdzie w niej coś dla siebie, jeśli tylko zechce się wczytać. Po raz pierwszy w konkursie nagrodę przyznawała także publiczność. W wyniku głosowania nagrodę tę zdobyła Adrianna Iwańska z kl. VI. Gratulujemy wszystkim!
  • W kategorii szkoła podstawowa: I miejsce – Hanna Putyńska z kl. IV, II miejsce – Adrianna Iwańska z kl. VI, III miejsce – Wiktoria Turała z kl. IV. Wyróżniona została Maja Ciołek z kl. VI.
  • W kategorii gimnazjum: I miejsce ex aequo zajęli Zuzanna Szczepaniak i Mateusz Pietrych z klasy drugiej, II miejsce – Gabriela Wolska także z klasy drugiej, trzeciego miejsca nie było.