Udział młodzieży OLK w Dniu Otwartych Koszar 21/22

Pokaz wojskowego sprzętu brygady, innych jednostek wojskowych armii polskiej i amerykańskiej, grup rekonstrukcyjnych, wyróżnienia dla żołnierzy, defilada, musztra paradna, dynamiczna inscenizacja wyszkolenia żołnierzy – tak w piątek  22.10.2021 r. fetowano 86. rocznicę utworzenia Garnizonu Sieradz. Z okazji święta 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia. zaprosiła do siebie wszystkich miłośników wojskowości.

Dzień Otwartych Koszar cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodzieży szkolnej. Z tej żywej lekcji patriotyzmu i wychowania pro obronnego skorzystała również młodzież naszej szkoły. Mieliśmy możliwość zwiedzenia nowoczesnej strzelnicy garnizonowej, symulatora pola walki „Śnieżnik”, zobaczenia na żywo nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia żołnierzy, historycznej broni grup rekonstrukcyjnych oraz stoisk promocyjnych instytucji wojskowych.

Po zjedzeniu pysznej porcji wojskowej grochówki udaliśmy się na plac musztry,  gdzie odbyła się kulminacja obchodów w/w święta. Uroczysty Apel połączony z wręczeniem Sztandaru Wojskowego brygadzie, wywarł duże wrażenie na młodzieży szkoły.

Po apelu oklaskiwaliśmy pokaz musztry paradnej w wykonaniu plutonu żołnierzy brygady, składający się z samych kobiet. Na zakończenie uroczystości odbył dynamiczny z efektami pirotechnicznymi i pozoracji pola walki, pokaz wyszkolenia żołnierzy brygady. Po wypiekach na twarzach i żywych, pozytywnych  komentarzach można wnioskować, że tego typu szkolenie pro obronne powinno na stałe wchodzić do programu edukacji młodzieży szkoły.

 Mjr Wiesław Bednarski

« z 2 »