„Katolik Pomaga” – Pomoc dla Mai – zbiórka nakrętek

POMOC DLA MAI
Zbiórka nakrętek plastikowych w naszej szkole trwa. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zachęcamy cała społeczność uczniowską naszej szkoły, nauczycieli, pracowników administracyjnych i wszystkich ludzi wrażliwych na ludzkie nieszczęście do aktywnego włączania się w prowadzoną przez nas zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja trwa od 08.10.2020 do 23.10.2020r.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Maja Gorzula mieszka w Zduńskiej Woli i ma 16 miesięcy. Choruje na wrodzony niedorozwój kości udowej, dzieci takie jak Maja rodzą się bardzo rzadko, bo 1 na 40 tysięcy urodzeń. Rocznie w Polsce takich dzieci rodzi się zaledwie kilkoro. Przyczyna powstania wady jest nieznana i mogła przytrafić się każdemu.

„ Okazało się, że jej kość strzałkowa również jest znacznie skrócona, a co za tym idzie jej stopa nie jest stabilna, wygina się w każdą stronę, co powoduje koślawienie stopy oraz utrudnia znacznie przemieszczanie się.”

„Maja musi mieć w trakcie 1 operacji również zoperowaną tę wadę. Musi się to stać jak najszybciej, aby nie dochodziło do asymetrii kręgosłupa oraz miednicy. Maja porusza się w bardzo wysokiej ortezie, ponieważ skrót nóżki ma prawie 7 cm! Znacznie jej to utrudnia poruszanie, a przecież jako 16-miesięczne dziecko powinna chodzić już samodzielnie. Maja jest pod stałą opieką fizjoterapeuty, bez którego jej stan byłby znacznie gorszy. Ciężko pracuje nad tym, aby Maja nie miała przykurczy mięśni, stawów oraz ścięgien.

Bez licznej pomocy nie zdołamy uratować Majeczki na czas. Im operacja odbędzie się szybciej, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. Prosimy o pomoc, każdy najmniejszy gest się liczy.

Jedyną szansą na całkowite wyleczenie daje operacja u najlepszego lekarza na świecie dr. Paleya z Florydy, który ratuje dzieci takie jak Maja od amputacji nóżek! Zakwalifikował Maję do operacji stawu biodrowego i kolanowego, która musi odbyć się, w wieku 2 lat. Operacja odbędzie się w Warszawie w Paley European Instytute, natomiast jej koszt jest ogromny i nie jesteśmy w stanie sami zebrać tak gigantycznej kwoty. Jako rodzice zrobimy wszystko, żeby Mała mogła przejść wszystkie niezbędne operacje oraz towarzyszącą im rehabilitację, tak, aby i nasze maleństwo było w pełni zdrowe i sprawne jak tylko szybko się da.

Zdrowa Maja będzie nam codziennie przypominać, o tym, jak bardzo wdzięczni jesteśmy każdemu z Was!”
Rodzice Mai